O jeslích Maloušci

Naší snahou je rozvoj dovedností, samostatnosti a touhy po poznání Vašeho dítěte v souladu s mezinárodně uznávanou metodou Montessori.

To vše pod dohledem zkušených lektorů a bez přítomnosti rodičů.

dsc-0091

Jesle Maloušci inspirované Montessori filosofií se zaměřují na děti od 1 roku do 3 let.

Maximálně 6 dětí na 1 lektorku, otevřeno po až pá od 7:30 do 17:00.

 

  Při našem vzniku jsme byli prvním zařízení tohoto typu nejen v Brně, ale i v celém kraji. Děti tohoto věku bohužel tehdy nemělo mnoho možností, kde se opravdu realizovat. U nás jim toto nabízíme a to nejen pod vedením zkušených lektorů specializovaných právě na vývoj batolat, ale i v připraveném prostředí, kde si děti mohou organizovat vše samy a to od nejútlejšího věku. Lektor se stává spíše průvodcem než učitelem, jak jej známe z klasických jeslí či mateřských škol.

klukholkaKlademe důraz na dětskou samostatnost a sebeobsluhu. Děti chodí pravidelně na nočník či toaletu, samy si chystají svačiny, krmí se také samotné (samozřejmě u dětí, kterým tato dovednost ještě úplně nejde, lektoři pomáhají a dokrmí je), učí se oblékat či vysvlékat, uklízet po sobě atp. Samostatnost, sebeobsluha a motorický rozvoj tvoří tři základní pilíře vývoje dítěte do 3 let a proto se zabýváme hlavně praktickými činnostmi z každodenního života.

  V našich prostorách najdete nejen množství Montessori pomůcek, ale také praktické koutky zaměřené např. na aranžování květin, praní prádla, rukodělné činnosti. Podstatnou část prostor vždy zaplňuje dětská funkční kuchyňka, jídelní kout, stoly na přípravu jídel. Veškeré toto vybavení děti opravdu využívají a to od samotné přípravy jídla až po mytí nádobí a úklid stolu. Neuvěřitelné v tomto věku, přesto reálné. Řídíme se jedním z nejznámnějších hesel Montessori pedagogiky: Pomoz mi, abych to dokázalo samo.

 

Naše děti - to nejlepší pro nejmenší Ivana Procházková Bylinky – školka v centru Brna inspirovaná Montessori

Naše děti, o.p.s. - to nejlepší pro nejmenší
Rodinné centrum Naše děti a jesle Maloušci v centru Brna. Sledujte nás i na facebooku Naše děti Brno.